Tallinnas avati igamehe laohoone, mis on avatud 24/7 ning mille juhtimine käib üle nutiseadme.

Tallinnas avati igamehe laohoone, mis on avatud 24/7 ning mille juhtimine käib üle nutiseadme.

Uus nutiladu võib hästi sobida ka e-kauplejale – nutitelefoni abil saad korraldada ööpäevaringset ligipääsu oma pinnale ning videokaamerate vahendusel jälgida territooriumil toimuvat maailma erinevates paikades.
Vaata: https://www.kookon.ee

Olete ehk näinud kaubanduskeskuses või ehituspoes reklaame, et Eestis on uus nutikas ladu Kookon? Käisime lähemalt uurimas, millega tegu.

Tuleb tunnistada, et olin nutilao osas alguses väga skeptiline, aga pärast selle külastamist oli mu arvamus kardinaalselt muutunud. Kuigi juba nutilao sõna on pisut kahtlane, on selle idee tegelikkuses väga hea ning teostus samuti märkimisväärne.

Ettevõtjad Rait Minumets, Mikk Arakas ja Frank Õim alustasid tööd uue äriidee kallal mullu suvel: väikeladu, mida saab juhtida nutiseadmest. Esimene Kookoni nime kandva nutilao kompleks valmis Tänassilma Tehnopargis tänavu novembris.

Ladu töötab põhimõttel, et sinna pääseb alati sisse, kasvõi öösel. Kui tõkkepuud saab ka teistes ladudes telefonist avada, siis lao enda ukse avamiseks peab ikkagi paljudes kohtades kindlat võtit omama. Kookoni puhul käib kogu juhtimine nutiseadmest.

Sellise süsteemi kasutamine lubab näiteks kindlatele isikutele anda laole ligipääs vaid mõneks tunniks. Oletame, et selleks inimeseks on kuller, kes ei too sulle suurt jõulupakki koju ega tööle, vaid viib selle lattu, mille ukse saad sina enda telefonilt avada.

Tänassilma Kookoni laokompleks on 1950 m2 suur. Kompleksis on 33 erinevas suuruses laoruumi, mille pindalad jäävad vahemikku 20-146 m2. Laoruumid on 5 meetri kõrgused ja nende siseplaani saab võimaluste piires iga klient vastavalt oma maitsele lasta muuta.

Kuigi Kookon turundab end laopinnana, siis Minumetsa ja Araka sõnul ei löö nad kätt ette ka nende ees, kes soovivad pinda rentida oma väikse jõusaali, joogastuudio avamiseks või kasvõi mitme inimese peale.

Tänassilma Kookon on varustatud 37 valvekaameraga, üks kaamera iga boksi kohta ning kolm üldkaamerat ja üks 4K resolutsioonis väravakaamera.

Kookoni rendihinnad sõltuvad rendiperioodist. Kui rentida kõige väiksema pindalaga (20.2 m2) boks üheks kuuks, siis peab rahakotti kergendama 348 euro võrra. Kõige pikema lepingu puhul (36 kuud) peab boksi eest tasuma 147 eurot kuus. Tegu on tavalise avatud pinnaga ehk mingeid lisasid seal ei ole. Soovikorral saab lasta boksi lisada WC, dušinurga, boileri või vahelae, millega sisuliselt luuakse teine korrus. Eelnimetatud juhtudel muutub ka hind ning on sõltuvuses kliendi vajadustest.

Asi, mis on kõigis Kookoni laoboksides alati olemas on kiire internetiühendus. Ettevõtte eestvedajate sõnul on see väike lisa, mis on seniste klientide poolt väga hästi vastuvõetud.

Autor: Ronald Liive, Geenius

 

img

jaanus

Kinnisvaraga alustasin 2006. Esimeseks töökohaks oli Uus Maa Äripindade osakond. Enne seda töötasin erinevates valdkondades B2B müügialal. Täna olen kinnisvarakonsultandiks Eres Kinnisvara oü-s (www.eres.ee).

Sarnased artiklid

„Mägede“ vanemad korterid on ülehinnatud

Nähes üha uute korterelamute kerkimist ning inimeste huvi soetada endale oma kodu, on nn mägede...

Loe edasi
joel
by joel

Füüsilise isiku üüritulu maksustamine alates 2016 aastast.

Üürikorterite vahendamise populaarsuse kasvamisel on oluliselt paranenud ka üüritulu...

Loe edasi
eres
by eres

Energiamärgis – hea teada, mis on energiamärgis?

Energiamärgis - mis on energiamärgis? 1. jaanuaril 2009 jõustus energiamärgist käsitlev...

Loe edasi
eres
by eres

Lisa kommentaar